“Restoranti “Winter Garden” ofron një atmosferë intime dhe të rafinuar, ku mysafirët mund të shijojnë menutë e dizajnuara nga shefi ekzekutiv Gentian Shehi”.

Kështu, më 9 nëntor 2021, portali italian “italiaatavola” dhe media të tjera i kushtojnë një shkrim tejet vlerësues hotelit “The St. Regis Florence” në Firence, restorantit të tij “Winter Garden”, por në veçanti shefit ekzekutiv Gentian Shehi nga Durrësi.

Po jap një përmbledhje të shkrimit:

“The St. Regis Florence”, i vlerësuar në vitin 2021 si hoteli i parë në Firence nga “Travel & Leisure World’s Best Awards 2021”, konfirmohet edhe një herë si një vend i zgjedhur për mikpritjen dhe gastronominë, një kombinim i përsosur i traditës së kuzhinës toskane dhe shërbimit të shkëlqyer dhe të personalizuar në zemër të qytetit të Rilindjes. Me një tavan xhami me ngjyra të shekullit të 19-të dhe një llambadar spektakolar prej xhami të Murano-s të fryrë me dorë, restoranti “Winter Garden ofron një atmosferë intime dhe të rafinuar, ku mysafirët mund të shijojnë menutë e studiuara nga shefi ekzekutiv Gentian Shehi, në kombinim me verërat më të mira nga bodrumi i pasur i hotelit. .

Prej shtatorit 2018, drejtimi i kuzhinës së restorantit Winter Garden i është besuar shefit ekzekutiv Gentian Shehi. Shehi, i lindur në vitin 1981, në Durrës dhe është rritur në Pulia, dhe hapat e parë në kuzhinë i ka hedhur në moshën 14-vjeçare. Pas diplomimit për hoteleri dhe disa përvojave të rëndësishme në hotele luksoze si jashtë ashtu edhe në Itali – duke përfshirë grupin “Four Seasons dhe Intercontinental Hotels” – ai vazhdoi karrierën e tij si mësues gatimi në Shkollën Ndërkombëtare të Mikpritjes Apicius në Firence. Shef Shehi u ofron mysafirëve italianë dhe ndërkombëtarë të St. Regis Firence një kuzhinë të karakterizuar nga një ndikim i fortë i kulturës gastronomike toskane të kombinuar me një nivel të lartë dinamizmi, i cili rinovohet vazhdimisht për të përmbushur shijet e klientelës. Në afrimin e krijimit të pjatave të reja për menunë, fokusi kryesor i shef Shehi mbetet te lënda e parë, e cila duhet të jetë absolutisht e cilësisë së shkëlqyer. Duke ndjekur me përpikëri sezonalitetin dhe qëndrueshmërinë, restoranti furnizohet nga furnitorë të përzgjedhur dhe të besuar. Në momentin tjetër të krijimit aktual të recetës rreth përbërësve, shefi gjen frymëzim në kujtimet e fëmijërisë të lidhura me ushqimin e mirë, duke i dhënë jetë një kuzhine bashkëkohore mesdhetare.

Domenico Colella, menaxher i përgjithshëm i St. Regis Florence, thotë: “Pasioni dhe saktësia e madhe e shefit tonë ekzekutiv Gentian ripërtërihen në çdo meny të ofruar për mysafirët besnikë të restorantit dhe hotelit. Jemi krenarë të ofrojmë një kuzhinë të karakterizuar nga aroma dhe shije mesdhetare të riinterpretuara në një çelës bashkëkohor nga duart e mençura të Gentianit dhe ekipit të tij”.

Në nëntor, kakaoja behët qendër protagoniste në St. Regis Firence. Në bashkëpunim ekskluziv me Amedei, një kompani “Made in Toscany” e specializuar në prodhimin e çokollatës së cilësisë së lartë, hoteli ofron fundjavë me temë kushtuar “grykësit” par excellence. Çdo të premte dhe të shtunë të muajit nëntor, nga ora 19:00 deri në 22.30, një menu nga shefi ekzekutiv Gentian Shehi me fokus çokollatën, për një udhëtim për të zbuluar shije të reja me një profil aromatik unik. Çdo të dielë të nëntorit, nga ora 15:30, çaji i pasdites me çokollatë me shije çokollate.

Th.M.